
Architekci krajobrazu w Ogrodzie Botanicznym UJ
W środę 27.05.26 klasy I K i II K o profilu technik architektury krajobrazu uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Wydział Środowiska, Klimatu i Powietrza UMK w zielonych zakątkach Ogrodu Botanicznego UJ w Krakowie.
Podczas wycieczki uczniowie mieli możliwość skorzystania z wiedzy tutejszych przewodników. Przyszli architekci krajobrazu poznali wiele nowych gatunków i odmian roślin rodzimych, a także pochodzących z innych stref klimatycznych. Podczas spaceru zostały poruszone ważne tematy związane z bioróżnorodnością gatunkową i jej wpływem na bogactwo form życia i ich wzajemne powiązania w Biocenozie.![]()
Serdecznie dziękujemy organizatorom warsztatów za umożliwienie naszej młodzieży udziału w tak ciekawym przedsięwzięciu

















