
Kompozycja i barwa w projektowaniu
W dniu 25.05.2026. odbyło się drugie spotkanie zorganizowane w ramach funduszy Szkolnego Budżetu Obywatelskiego pt. „Kompozycja i barwa w projektowaniu” prowadzone przez p. Aleksandrę Michalak. Na dzisiejszej lekcji uczniowie klas 3 aranżacji wnętrz i architektury krajobrazu mieli okazję zapoznać się z teorią barwy w praktyce projektowej. Tematem dodatkowym była również psychologia koloru, czyli wpływ konkretnych kolorów na naszą psychikę.
Po części teoretycznej obyły się warsztaty, podczas których należało wykonać planszę kolorystyczną obrazująca wybrane zagadnienie (kolory zimne i ciepłe, kolory kontrastowe lub monochromatyczne, czy harmonia analogiczna). Efekty pracy można podziwiać na zdjęciach









