
Szkolna wycieczka klas drugich ZSAB na Węgry
W pierwszym dniu drogi do Budapesztu zwiedzaliśmy neoklasycystyczną bazylikę w Ostrzyhomiu (Esztergom) oraz Visegrádi Fellegvár – historyczną, XIII-wieczną twierdzę i dwuetapowy system obronny (z cytadelą na goórze i Wieżą Salomona na dole). Górująca nad zakolem Dunaju twierdza została zbudowana przez króla Belę IV i jego żonę po najeździe tatarskim, pełniła funkcję obronną, a w XIV wieku stała się siedzibą królewską i miejscem słynnego zjazdu królów w 1335 r. Na Węgrzech wszędzie dobrze wspomina się polskich przyjaciół.























