
Konferencja dla Technika renowacji elementów architektury
W dniach 22, 23, 24 kwietnia w Gliwicach odbyła się międzyszkolna konferencja popularnonaukowa dla uczniów kierunku Technik renowacji elementów architektury. Konferencja była poświęcona wymianie doświadczeń i wzajemnemu szkoleniu.
W pierwszy i drugi dzień odbywały się zajęcia z intarsji, fresku mokrego, robót ciągnionych oraz przygotowania podobrazia pod techniki malarskie. Trzeci dzień to konferencja, wykład Miejskiej Konserwator Zabytków w Gliwicach pani Ewy Pokorskiej-Ozog i prezentacje uczniów na przygotowane przez nich tematy z konserwacji zabytków i urbanistyki. Wydarzenie to odbyło się w Muzeum gliwickim Wili Caro. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy III R/W Oliwia Gądek i Sofii Trafymova pod opieką nauczycieli Ewy Nowak-Depta i Piotra Pasternaka z CKZ.
Szkolenie to miało unikalny charakter, ponieważ w warsztatach brali udział nie tylko uczniowie ale również nauczyciele renowacji zabytków z wielu miast Polski. Wszyscy uczestnicy wspaniałe się zintegrowali.
Sukces tego spotkania potwierdza jedno: wszyscy już teraz deklarują chęć udziału w kolejnych tego typu szkoleniach.





















