
Pożegnanie z polskim wybrzeżem
To już ostatni dzień wycieczki klasy 3Ab nad polskie morze. Po pysznej kolacji — wspólnie przygotowanych przez część klasy naleśnikach — oraz zasłużonym odpoczynku rozpoczęliśmy finalny etap naszego zwiedzania.
Po śniadaniu udaliśmy się do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Już sama lokalizacja, tuż obok słynnej bramy Stoczni Gdańskiej, wprowadza w nastrój zadumy nad niezwykle ważnym rozdziałem polskiej historii. W trakcie zwiedzania znalazła się również chwila na refleksję nad tym, czym jest współczesny patriotyzm.
Następnie odwiedziliśmy Bazylikę św. Brygidy, gdzie podziwialiśmy wyjątkowy bursztynowy ołtarz. Tuż przed wyjazdem mieliśmy jeszcze czas na zakup pamiątek oraz wykonanie ostatnich zdjęć.
Klasa 3Ab opuszcza polskie wybrzeże pełna intensywnych przeżyć i głębokich refleksji — wypoczęta oraz gotowa na ostatnią prostą w tym roku szkolnym.






















